מזגן או מאוורר מה יותר כדאי ?

ככל שהקיץ מתחמם יותר ויותר, יתכן שתמצאו את עצמכם מתרוצצים אחר הדרכים הטובות ביותר לשמור על קור ומשב רוח מרענן בחדר ובבית ובמקום העבודה שלכם. עבור האנשים שמתחממים מהר, עולה השאלה הקבועה: מה לקנות, מאוורר או מזגן?

מזגן או מאוורר מה יותר כדאי? |

כפי שאפשר לנחש, התשובה יכולה להשתנות מאדם לאדם, וזה תלוי בכמה גורמים. כדי להבין זאת – ולקבוע איזה פתרון לקירור הוא המתאים ביותר עבורכם – עלינו לבדוק כיצד פועלת כל טכנולוגיה; גם זו במאוורר וגם זו הפועלת במזגן.

איך טכנולוגיות קירור עובדות |

בעוד שמאווררים ומזגנים עוזרים לגופכם להישאר קריר בדרכים שונות מאוד, שניהם בעיקר ממנפים את כוח הקירור של האידוי.

מאווררי תקרה למטבח ופינות אוכל נושפים אוויר על עורכם, המקדם אידוי ללחות. אידוי הוא תהליך אנדותרמי, כלומר הלחות סופגת חום מסביבתו כשהוא הופך לאדים. חלק ממה שהופך אנשים לאהוב יותר את המאוורר דווקא, היא העובדה שהמאוורר אינו מקרר את כל חלל החדר אלה רק את האדם עצמו.

רבים מעדיפים אפשרות קירור זו שכן הם אינם אוהבים שהקור מקיף אותם – דבר שיכול רק המאוורר לעשות.

למה כדאי מזגן ממאוורר? |

מזגנים משתמשים באותו מנגנון, אך בצורה הרבה יותר מורכבת. בתוך המזגן שלכם ישנו סליל של נוזל קירור שעובר אידוי ועיבוי באופן רציף. האוויר נמשך למזגן ומתקרר בתהליך האידוי. תהליך העיבוי מתרחש במקומות אחרים ביחידה, ומאפשר את קרינת החום מחוץ לביתכם.

למזגן דרוש אנרגיה משמעותית יותר כדי להעביר חום מסביב מאשר לוקח למאוורר. כתוצאה מכך, כשגופכם נמצא מול מאוורר, זה יעיל יותר מבחינת חיסכון באנרגיה באופן משמעותי. מכאן, רק אתם תחליטו איזו אפשרות מתאימה לכם.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר אמפראל!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...