איך מתבצעת הדברת נמלים?

הדברת נמלים

נמלים מופיעות בבתים ובמשרדים ומחפשות אוכל, ולכן רצוי לטפל במפגע זה בהקדם לפני שהן מתרבות ומושכות מזיקים אחרים. הדברת נמלים חשובה בתור תגובה להופעתן אבל יש גם פעולות מונעות, שתכליתן להקדים תרופה למכה. ההדברה יכולה להתבצע באמצעות תרסיס נגד נמלים, כלומר חומרים כימיים, וניתן גם לבצע הדברה ירוקה. ריסוס חומרים כימיים עלול לפגוע בחיות מחמד ביתיות, אם יש כאלה, וגם בבני האדם, שעלולים לשאוף אותם לריאות ולהינזק. הדברה ירוקה דורשת הזמנת מומחים לתחום, זאת מאחר שהם מחזיקים בחומרים שמתאימים לנסיון למזער את נוכחות הנמלים ללא ריסוס.

הדברה ירוקה

הדברת נמלים היא חיונית והדברה ירוקה עושה זאת ללא שימוש בכימיקלים. השיטה מתבססת על ג'לים שמיועדים לפיתוי הנמלים. הג'לים מרוססים במקומות בהם ניצפו נמלים ואלה מאמינות שמדובר במזון, נוטלות אותו ומובילות אל הקן, וכך מובילות להרעלה וחיסולו של הקן. העבודה אינה מיועדת לבני הבית או מנהלי המשרד אלא לאנשי מקצוע בלבד, וכדי למנוע מנפילה בפח יש לדרוש מהמדביר תעודת מדביר מוסמך בתוקף. בשוק מסתובבים מנצלי הזדמנויות שמחפשים תעסוקה ומוכנים לבצע אותה בזול, אבל הם עלולים להשתמש בחומרים רעילים ולגרום לכם נזק כבד לרכוש וגם בעיות בריאותיות, או להשמש בחומרים שמשפיעים לטווח קצר במיוחד. לכן יש להקפיד על בחירת המדבירים וקבלת המלצות מחברים ומכרים. חיסכון בהוצאות יכול לעלות ביוקר בהמשך.

שמירה על כללי התנהגות ובטיחות

אם מדובר בהדברה כימית, תצטרכו לשהות מחוץ לאזורים המרוססים במשך כמה שעות ולכן יש לתאם זאת מראש, במטרה להפחית ככל האפשר את הפגיעה בשגרת היומיום שלכם. בכל מקרה, כדאי להתאמץ במיוחד בניקוי לכלוך ושאריות מזון כדי למנוע מהבית שלכם להיות אטרקטיבי לנמלים.