הקשר שבין עיצוב סביבת למידה בכיתה לחשיבה יצירתית

סביבת למידה בכיתה לחשיבה יצירתיתיש קשר והוא חד משמעי
מחקרי הסביבה היצירתית מציגים סוג חדש של תכנית לימודים בית ספרית בה למידה אינה מוגדרת על ידי תוכן הניתן להעברה במדריך כתוב או בדרך של הרצאות, אלא כפעילויות המטבעות את הלומדים בסביבתם בכל חושיהם.

איך נראית כיתה יצירתית?

אפשר לצפות לראות שפע של יצירות אמנות של תלמידים, לוחות מודעות מעוטרים בהירים, ופרויקטים בשלבים שונים של השלמה.

סביבה חזותית מעוררת היא רק חלק מהתמונה.

רכישת ידע וניסיון

סביבה שאינה מוגבלת לכיתה אלא כוללת את עולם הטבע והחברה בכלל. פרויקטים מסוגים שונים הופכים לכלי הלימודים – יחד עם שיעורים בכיתות מסורתיות – להטמעת הלומדים בסביבות שונות ולאפשר להם להיות משתתפים פעילים ועצמאיים בתהליך פתוח של רכישת ידע וניסיון.

פיתוח היצירתיות של התלמידים שלך בכיתה

יצירתיות בעת עיצוב של סביבה לימודית בכיתה מחייבת סביבה בטוחה בה ניתן לשחק, לממש אוטונומיה ולקחת סיכונים. כמורים, עלינו להקים סוג כזה של כיתה תומכת.

להלן כמה הצעות מפסיכולוגים ומחנכים כיצד לפתח ולטפח את היצירתיות של התלמידים שלך:

תן לתלמידים משוב ישיר על היצירתיות שלהם ואת המקום הצבעוני ליצור. הרבה תלמידים לא מבינים עד כמה הם יצירתיים, או מקבלים משוב כדי לעזור להם לשלב "יצירתיים" בתפיסה העצמית שלהם. חקור את הרעיון של "יכולת יצירתית" לצד הכישורים האקדמיים המסורתיים בתחום האוריינות והמתמטיקה. יצירת מושג עצמי הכולל יצירתיות.

עזור לתלמידים לדעת מתי ראוי להיות יצירתי. לדוגמה, עזרו להם לראות את ההקשרים כאשר היצירתיות מועילה פחות או יותר – בפרויקט קבוצתי נמוך בהיקף לעומת הערכת מצב סטנדרטית.

התנסו בפעילויות בהן התלמידים יכולים לתרגל חשיבה יצירתית במרחב הכיתה. למורים רבים יש הצעות לפעילויות יצירה שניסו כחימום או הפסקות מהירות. " חידות חזותיות, פשוטות שיכולות להיות בעלי מגוון רחב של פרשנויות שונות, ויכולים לעורר חשיבה שונה.

תנו למרחב את האופציה להציב שאלות ולרדוף אחר "רעיונות גדולים" מנקודות מבט רבות, הציבו עמדות קתדרה ועמדות עמידה מותאמות אישית לגיל וגודלם של התלמידים

לעוד מידע ודוגמאות, כנסו לאתר http://spacebook.co.il/he/

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...

איך מתבצעת הדברת נמלים?

נמלים מופיעות בבתים ובמשרדים ומחפשות אוכל, ולכן רצוי לטפל במפגע זה בהקדם לפני שהן מתרבות ומושכות מזיקים אחרים. הדברת נמלים חשובה בתור תגובה להופעתן אבל

קרא עוד »

מי רשאי לקבוע מזוזה?

מצוות מזוזה היא מצווה מורכבת יותר ממה שהא נראית. אמנם לא מדובר ביותר מידי הלכות, אך גם קביעתה והפרטים הקטנים ביותר שקשורים לקיום המצוה הם

קרא עוד »