יעלי לוי קופל וקלאודיה ויסברג ליבנה מ"דואט" משתפות בתהליך עיצוב פנים

בעקבות ניסיון של שנים רבות בנינו (יעלי לוי קופל וקלאודיה ויסברג ליבנה) ב"דואט" שיטת עבודה ייחודית שמספקת מעבר לעיצוב הדירה או הבית, גם את מעטפת הביטחון הדרושה לשיפוץ מתוכנן היטב.

חשוב להדגיש שמדובר בתהליך – תהליך שבמהלכו אנחנו לומדות להכיר לעומק את הלקוחות שלנו, את הסגנון שלהם ואת אורח החיים שלהם. תהליך שבו אנחנו הופכים מ-מעצבות ולקוחות, לצוות אחד שעובד יחד לטובת מטרה משותפת. תהליך שבו הלקוחות מדייקים את הסגנון שלהם, הצרכים שלהם וסדר העדיפויות שלהם. את כל תהליך העבודה שלנו בנינו כך שכשיסתיים השיפוץ או כשיתקבל המפתח לדירה, הלקוחות ירגישו בבית וייהנו מהתוצאה הסופית.

 • התהליך שלנו מתחיל בפגישה שבה מוגדרים הצרכים והחלומות של דיירי הבית תוך שיחה מעמיקה והיכרות עם אורח החיים של הלקוחות.
 • לאחר מכן נקיים פגישה בה נסקור את סגנונות העיצוב הרווחים, תוך הצגת תמונות וקבלת משוב.
 • בתום שתי הפגישות הללו, אנו ניגשות לתכנון אפשרויות שונות לחלוקת הדירה והעמדת הריהוט. התכנון מתבצע תוך התחשבות בכל המידע שאספנו עד כה, וגם תוך התחשבות באילוצים בשטח (עמודים, קירות תומכים, מיקום קולטני ביוב וכו') ובתקציב.
 • אנחנו מציגות בין 3-4 אפשרויות שונות לתכנון החלל. האפשרות הראשונה שנציג תהיה השמרנית ביותר- עם שינויים מעטים ותקציב נמוך, והאחרונה תהיה "יוצאת מהקופסה" עם שינויים רבים יותר ותקציב גבוה יותר, בהתאם.
 • התוכנית הסופית מגובשת, לרוב, תוך שילוב אלמנטיים שונים מבין האפשרויות שהוצגו.
 • לאחר בחירת התוכנית, נכין הדמיה תלת מימדית שתראה איך הבית ייראה בתום התהליך. בהדמיה נוכל להתרשם מגודל החלל, החלוקה, הריהוט, גופי התאורה, הצבעים והחומרים.
 • נכין קובץ אקסל המרכז את חלוקת התקציב לפי השלבים השונים של השיפוץ, אנשי המקצוע הנדרשים, הרכישות הצפויות וגם, ולא פחות חשוב, סעיף "בלתי צפויים" שכל כך נדרש בשיפוץ כך שאף פעם לא נגיע למצב שבו התקציב לא יספיק.
 • בשלב הבא נכין את "תוכניות העבודה" – תכנון הקירות, החשמל והתאורה, האינסטלציה, הריצוף והחיפוי, המיזוג, הנמכות התקרה, ועוד. אם מדובר בשיפוץ, נכין גם כתב כמויות שאותו נעביר לקבלנים לשם הכנת הצעת מחיר.
 • נסייע ונייעץ בבחירת הקבלן ואנשי המקצוע הנוספים, כולל קבלת לוחות זמנים לשלבים השונים של עבודתם.
 • נגיע לשטח במהלך כל תהליך בניית הדירה או השיפוץ, כדי לבדוק שהכל נעשה בדיוק לפי התכנון ונעמוד בקשר עם אנשי המקצוע השונים לשם הדרכה ומענה לשאלות.
 • נלווה את הלקוחות ברכישת מוצרים, רהיטים ואביזרים לדירה.

לדוגמה:

פנה אלינו (קלאודיה ויסברג ליבנה ויעלי לוי קופל) זוג עם שני ילדים קטנים, שרכשו דירה בהרצליה וביקשו לשפץ אותה. בני הזוג ששיפצו בעבר בית עם מעצב פנים אחר, הגיעו עם חששות גדולים מאוד. השיפוץ שביצעו בעבר התברר כיקר הרבה יותר ממה שתכננו ולכן בסופו של דבר השיפוץ מעולם לא הסתיים וגם העבודה עם המעצב הופסקה באמצע.

הסברנו להם כיצד התהליך שאנו עובדות לפיו, מונע בדיוק את מה שהם חוששים מפניו – "יציאה של השיפוץ משליטה".

ביחד, הגדרנו מה הדברים החשובים להם מבחינת תכנון ועיצוב. בדקנו מה התקציב שעומד לרשותם, אלו דברים חשובים להם ביותר כרגע ומה הם הדברים שאפשר  לעשות בשלב מאוחר יותר. דאגנו לתכנן מראש את התשתיות שיידרשו עבור הדברים שיתבצעו בשלב מאוחר יותר (הוחלט להפוך בהמשך את אחד מחדרי השינה לחדר קולנוע ומוסיקה).

על בסיס התקציב שברשותם וסדר העדיפויות שהם הגדירו, בחרנו את אנשי המקצוע וביצענו את הרכישות השונות. גם ההדמיות התלת מימדיות סייעו לנו בבחירה נכונה של החנויות שבהן ביקרנו.

בסופו של דבר, השיפוץ היה "חוויה מתקנת" עבורם, משום שהתוצאה הסופית תאמה את התכנון המקורי מבחינת העיצוב, התקציב ולוחות הזמנים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...

איך לבחור אדריכל לבתים פרטיים?

אנשים רבים כיום נדרשים לשירותו של אדריכל מקצועי ומיומן אשר ידע להעניק להם שירות מקצועי ומדוייק ככל הניתן. לא מעט אדריכלים מציגים את עצמם כמקצועיים

קרא עוד »