פרעושים בבית

שמתם לב שהכלב שלכם לא מפסיק להתגרד? חוששים אולי שהוא הביא איתו מהגינה פרעושים? כדאי שתכירו את ההשלכות של פרעושים בבית וכיצד ניתן להתמודד עם הבעיה. 

מהם פרעושים?

פרעוש הינו סוג של חרק קטן הניזון מדם של יונקים, כאשר לרוב הינם חיות מחמד הגרות בתוך הבית. הסיבה לכך נובעת מתנאי הישרדותו של הפרעוש, המתאפשרות בעיקר בתנאי לחות גבוהים ולכן ניתן למצוא אותו במחילות, בורות, מערות וגם כמובן בבתים של כולנו.

האם הם מסוכנים?

פרעושים נחשבים כסוג של טפיל מציק במיוחד, כיוון שהעקיצה שלו גורמת לתחושת גרד רבה ואי נוחות גבוהה. לכן אם אתם מבחינים שהכלב או החתול שלכם מתגרד באופן קיצוני, ככל הנראה מדובר על פרעושים שהחליטו להתמקם על פרוותו. למרות שפרעושים אינם נחשבים כטפילים מסוכנים, יש מקרים שהעקיצה שלהם עלולה לגרום לתגובה אלרגית כמו נפיחות, אודם ונפיחות. 

למרות שהפרעושים נטפלים בעיקר לחיות מחמד, הם עלולים גם לעקוץ בני אדם ולגרום לתחושות גרד ואי נעימות רבה. בנוסף לכך, קיימות עדויות למקרי העברת מחלות באמצעות פרעושים כמו שקרה במחלת הדבר, כאשר הפרעושים עקצו מכרסמים ואלו באו במגע עם בני אדם וכתוצאה מכך לקו בדבר. 

גיליתם פרעושים בבית? כך תוכלו לטפל בבעיה

אין ספק כי פרעושים הם עניין מטריד עבור חיות המחמד שלכם וגם עבורכם, לכן חשוב לטפל בבעיה באופן מהיר. על אף שמדובר בחרקים קטנים וכמעט בלתי נראים, יכולת ההתרבות שלהם היא גבוהה ומהירה, כך שאם גיליתם פרעוש חי אחד על כלבכם, ככל הנראה יש עליו עוד כעשרה פרעושים שאינכם רואים.

לכן מומלץ לפנות ללא דיחוי לשירותי הדברה מקצועיים כמו זיסמן הדברות שיטפלו בבעיית הפרעושים בבית, ויחזירו את השלווה והנוחות לחיית המחמד שלכם ואת השגרה לביתכם.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...

פתרונות חימום לבית

רוב משקי הבית תלויים בתנור מרכזי בכדי לספק חום. תנור עובד על ידי נשיפה של אוויר מחומם דרך צינורות המספקים את האוויר החם לחדרים ברחבי

קרא עוד »

אנטי סאן

ציפוי אנטי סאן מיושם על חלונות שקופים מתוך מטרה עיקרית למנוע חדירת קרני שמש מסוכנות לשוהים במבנים. לצד יתרון עיקרי זה, הוא מוריד רבות את

קרא עוד »