עו"ד לענייני מקרקעין בחיפה – מה חשוב לדעת על רכישת דירה בחיפה?

ניר אביבי עו"ד לענייני מקרקעין בחיפה

אם רכשתם דירה בעבר, אתם בוודאי מכירים את המסמכים על גבי מסמכים וחתימות על גבי חתימות אצל עורך דין בחיפה. אבל השאלה היא מה יש שם בכל הדפים הארוכים האלו? האם יש משהו שאתם צריכים לדעת? או יותר מכך, האם יש משהו שאם לא תדעו תוכלו להפסיד בגדול? אז התשובה היא שכן.

במאמר הבא נראה לכם כמה דברים שחייב לדעת לפני רכישת הדירה.

הבדיקות הדרושות

כדי לקנות דירה בראש שקט צריך לבדוק את הטאבו שלה. מה זה אומר? כידוע כל דירה מוגדרת כנכס (נדל"ן) ובגלל זה הבנק ורשויות פיננסיות אחרות עשויים לעקל או לשעבד את הנכס במקרים מסוימים.

לדוגמה, אם בעל הדירה שלכם הינו בעל חוב, יכול להיות שהדירה משועבדת לאותו חוב ובאותו יום שהמוכר יפסיק את התשלומים לסילוק החוב, יהיה לבנק את מלוא הלגיטימציה לקחת מכם את הנכס ששילמתם עליו טבין ותקילין.

אחרי זה תאלצו לפתוח במסע משפטי מול בעל הדירה בתקווה לראות את הכסף בחזרה. בגלל זה, הבדיקה של הטאבו חשובה מאוד והיא נועדה לוודא שאין שום עיקולים או התחייבויות נסתרות או נגלות על הדירה.

חריגות בנייה

במקומות רבים, בעיקר ישנים, יש הרבה שכנים שעושים דין לעצמם ומרחיבים את שטח הדירה לחצר או בונים עוד חדר. ביום מן הימים, כאשר העירייה תחליט לעשות סדר באותם מקומות, אלו יהיו בבעיה גדולה, פשוט בגלל שיהרסו להם את כל התוספת. כדי שזה לא יקרה בדירה שרכשתם צריך לבדוק את גבולות הדירה המקורית ולוודא שאין שום חריגה מעבר לזה. למידע נוסף בקרו באתר משרד עורכי דין ניר אביבי!