מערכת אזעקה לבית – איך בוחרים את המערכת הנכונה

מערכת אזעקה לבית

אחד האמצעים החשובים ביותר לאבטחה של דירות ובתים, היא מערכת אזעקה לבית. מדובר על מערכת שנועדה להרתיע אנשים המעוניינים לפרוץ למבנה וכן להתריע בפני בעלי המקום על ניסיון פריצה. במקרים רבים כיום, המערכות מחוברות למוקדי אבטחה חיצוניים אשר מקבלים דיווח על ניסיון פריצה ושולחים ניידת למקום. 

מעבר לעובדה שיש צורך להתקין מערכת אזעקה לבית, על מנת להגן עליו ולהרתיע פורצים ולהתריע מפניהם, אזי שיש צורך להתקין מערכת שכזו, גם לצורכי ביטוח. חברות ביטוח רבות מחייבות את הלקוחות שלהן להתקין מערכות אזעקה, אם הם רוצים לרכוש מהן פוליסות ביטוח מתאימות. לכן, גם במקרה של דירות קטנות או בתים פרטיים שאין בהם בהכרח חפצים יקרי ערך, אנחנו נוכל למצוא מערכות אזעקה לבית. 

לפני שנסביר כיצד בוחרים את המערכת הנכונה, חשוב להדגיש, בשביל להתקין מערכת כזו, יש צורך להתקין מערכת תקשורת מתאימה במבנה וכמובן שהתהליך עצמו נעשה על ידי מומחים שמתמחים בתכנון והתקנה של מערכות אזעקה. התהליך יכול להתבצע עם אכלוס המבנה וכן בשלבים מתקדמים יותר. 

כיצד בוחרים מערכת אזעקה לבית?

ראשית, יש לאפיין את הצרכים של המבנה, על פי הגודל והתכנון שלו. אנחנו יכולים להניח שיש הבדלים בין בתים פרטיים גדולים לבין בתים פרטיים הכוללים קומה אחת עם מספר חדרים בודד. לא בכל מהבתים, יהיה צורך להתקין את אותה מערכת. 

שנית, יש לבחון כיצד המערכת פועלת, איך אפשר להפעיל אותה וכיצד היא מרתיעה ומתריעה. יש לבחון האם המערכת מחוברת למוקד חיצוני, אם היא כוללת מצלמות וגלאים ועוד. 

שלישית, רצוי שהמערכת תישלט לא רק מתוך הבית אלא גם מבחוץ, למשל דרך חיבור לאפליקציות המותקנות במכשיר הסלולר האישי.