איך לעצב את מטבח החוץ המושלם?

מטבח חוץ הוא תוספת נהדרת ושימושית לכל גינה ומרפסת. החיים עם מטבח גן חווייתיים ונוחים הרבה יותר. גלו איך לעצב נכון את המטבח החוץ שלכם, איך לסדר נכון את כל הציוד במטבח ועוד.

לפני העיצוב – החשיבות בבחירת חומרי הגלם

עיצוב ונראות המטבח מאוד חשובים, אך בראש ובראשונה עליכם לבחור מטבחי חוץ עמידים לתנאי מזג האוויר. מטבחי בטון חסינים בפני קרני השמש החזקות וכן מפני גשם ורטיבות.

תימנעו משמש ישירה

מומלץ למקם את המטבח תחת סכך או פרגולה. כך תהנו מפתרון הצללה מושלם שיאפשר עבודה נוחה במהלך שעות היום. חשיפה ממושכת לקרני השמש עלולה ליצור נזקים לציוד המטבח וכן לפגוע בחווית השימוש בו במהלך השעות החמות של היום.

להשתלב עם הטבע

מומלץ ורצוי ליצור הרמוניה בין הטבע לבין מטבח חוץ על ידי שימוש בחומרי גלם הבאים: עץ, אלומיניום, נירוסטה בטון וכו'. מטבח חוץ עשוי בטון מעניק קווים מדויקים ונקיים, משתלב בצורה מהממת עם הירוק והטבע ומגיע במנעד גוונים מיוחדים לשילוב מירבי עם שאר האלמנטים בגינה שלכם.

תשמרו על פיזור נכון של אלמנטים במטבח גן

בלאגן בעיניים לא תורם לעיצוב ונראות המטבח, ולכן יש לתכנן בצורה פרקטית ופונקציונלית את כל הציוד למטבח גינה העתידי שלכם. כדאי למקם את משטח העבודה בקרבת הכיור ומסתור האשפה. את מקומות האחסון ניתן לפזר לאורך המטבח או לחלופין להקדיש מקום אחד מרוכז. את הגריל או הכיריים עדיף למקם בקצה המרוחק ביותר ובהתאם לתנאי הסביבה למען שמירה על כללי הבטיחות הנדרשים. 

הוספת תאורה דקורטיבית

בעזרת שימוש נכון בתאורה ניתן ליצור אפקטים שונים. ניתן להבליט את המטבח בזמן שימוש בו בשעות הערב והלילה, או לחלופין להסתירו בין הצללים בזמן בילוי בחצר ללא שימוש במטבח.

> למידע מקצועי והמלצות נוספות כנסו לאתר גנץ מטבחי גינה!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...

יתרונות כורסאות עור על בד

נראה שהעולם מתחלק לשני סוגי בני אדם. אלו שמעדיפים לבית שלהם כורסאות עור וכמובן – כורסאות מבד. חיפשנו עבורכם את שלל האפשרויות הקיימות, כך שתצטרכו

קרא עוד »

איך מנקים חלונות בגובה?

חלונות הם אלמנט הכרחי בכל מבנה מכל סוג, כיוון שבעזרתם ניתן לשלוט בכמות ובזמן בו יכנס אור טבעי אל פנים המבנה – וכך לחסוך בצריכת

קרא עוד »