התקנת גופי תאורה

אם אתם מחפשים חשמלאי בדרום להתקנת גופי תאורה בבית או בעסק שלכם – כדאי שתקראו את המדריך הזה. מבחר סוגי התאורה הוא עצום וכלל נברשות תלויות, מנורות עומדות, גופי תאורה שקועים או צמודי קיר\ רצפה\ תקרה ועוד. בכתבה זו נסביר מי מוסמך להתקין גופי תאורה ומה חשוב שתדעו בטרם הזמנת חשמלאי בדרום לביצוע עבודות חשמל כמו התקנת וחיבור גופי תאורה.

מי יכול להתקין גופי תאורה?

בהתאם לחוק החשמל, רק חשמלאי בכיר או מוסמך רשאים לבצע התקנות גופי תאורה. החלפת מנורות וחיבור מנורות אשר לא מצריכות שימוש בכלי עבודה יכולות להיעשות באופן עצמאי, אם כי חושב לוודא כי גופי תאורה אינם ממוקמים באזור רטוב ולח ועמוד באופן יציב על המשטח.

מה חשוב לדעת בטרם התקנת גופי תאורה

לפניכם מספר דגשים שחשוב לדעת ולוודא בעת התקנת גופי תאורה על ידי חשמלאי בדרום:

גופי תאורה תלויים וצמודי תקרה\ קיר: גופי תאורה אלו ניתן לתלות על תקרות וקירות גבס ובטון. חשוב לדעת – במידה ומדובר בגוף תאורה גדול ומסיבי, לא מומלץ להתקינו על גבי תקרת גבס אשר נחשבת פחות עמידה לנשיאת משקל רב. יש לוודא כי חשמלאי שהזמנתם אכן מבצע בדיקה כי התקרה או הקיר מתאימים למשקל וגודל השנדליר שברשותכם.

גופי תאורה שקועים: חשוב שיעשה תכנון מקדים בטרם התקנת גופי תאורה שקוע קיר אשר יכלול בדיקת המיקום והמצאות חיבור לחשמל באזור זה וכן הזמנת פרופיל אלומיניום מתאים. לרוב העבודה תתבצע על ידי הנמכת תקרה. 

גופי תאורה באזורים רטובים: בעת התקנת גופי תאורה בחדרי מקלחת, שירותים והגינה חשוב לוודא שאלו גופי תאורה מוגני מים בעלי מתח נמוך. לא מומלץ ואף מסוכן להתקין גופי תאורה תלויים מעל האמבטיה  או המקלחת.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...

איך מעלים סיווג קבלנים

להיות רשום בתוך פנקס הקבלנים זה החלק הקל יותר של התהליך. בסופו של יום אם עבדתם את היקף השעות שאתם אמורים לעבוד על פי חוק

קרא עוד »