כיצד מתבצעת בדיקת אינטגרציה ומה היא כוללת?

בטיחות במבנה איננה נוצרת מעצמה, יש לדאוג לכך בצורה יזומה והחלטית. אין ספק כי מערכות כיבוי אש מודרניות מסייעות ללוחמי האש (כבאים), ולציבור בכלל, לשמור על בטיחות יום יומית. מערכת כיבוי אש, לרבות ספרינקלרים, גלאי אש ועשן, זרנוקים וכל היתר, צריכה לפעול בצורה הטובה ביותר, ברגע האמת. וזו המהות העקרונית של בדיקת אינטגרציה – זוהי הבדיקה התקופתית, שנעשית על פי חוק ולעיתים אף בתדירות רבה יותר. בדיקת תקינות שנועדה להבטיח שכל פרט ופרט במערכות הכיבוי הרלוונטיות, פועל כהלכה ובסנכרון מלא. 

לפחות אחת לשנה – בדיקה מקיפה ומקצועית

תוך כדי בדיקת אינטגרציה, מתבצע בדיקה של מכלול הרכיבים שאמורים להיכנס לפעולה במקרה הצורך, שמים דגש גם על המערכות האוטומטיות והאוטונומיות, שיודעות לזהות מצבי סיכון ולפעול בהתאם. כך לדוגמא, רכיבים כמו חלונות אוטומטיים לשחרור עשן, הפעלת דלתות אש, מתזי מים וכדומה. 

ראשית, בודקים כל חלק וחלק של המערכת ורואים שהוא תקין. לאחר מכן, מבצעים בדיקת סנכרון, כדי לוודא שסדר הזמנים בהפעלה נשמר היטב. כאשר ישנם גורמים שונים שהיו אחראים על התקנת מרכיבים במערכת, הרי יש לזה משמעות. בבדיקה ישתתפו כמה בעלי מקצוע ונציגים מחברות שלקחו חלק בהתקנת המערכת. 

במסגרת בדיקת אינטגרציה:

  1. יועץ בטיחות יבדוק במבט כולל את המערכות השונות. 
  2. מריצים בדיקת אינטגרציה כוללת. 
  3. מפיקים דוח המפרט את תוצאות הבדיקה. 
  4. במידת הצורך, מבצעים תיקונים או התאמות לכשירות מלאה. 

לסיכום, בדיקת אינטגרציה יש לבצע על פי חוק, לכל הפחות אחת לשנה. המבנה צריך לעמוד בדרישות על פי תכליתו ואופיו. לצורך ביצוע הבדיקה יש להזמין גורם מקצועי בתחום של פתרונות הנדסה ולתאם עם המתקינים של המערכות (שצריכים להיות נוכחים בזמן הביקורת). 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...