הנמכת תקרה – למה זה טוב לנו?

הנמכת תקרה

בעבר, במבני מגורים וכן במבנים אחרים, היה נהוג לבנות תקרה גבוהה. זה איפשר ליהנות מאקוסטיקה איכותית וכן מעיצוב ייחודי. עם השנים, חל שינוי בסגנון הבנייה וכיום אנחנו יכולים למצוא בעיקר מבנים עם תקרות בגובה סביר של 3-3.5 מטר, תלוי במבנה. 

אך יש מי שרוצה ליהנות מאפשרות של תקרה יותר נמוכה, אף על פי שהיא עדיין תישאר בגובה שלה. זאת ניתן לעשות באמצעות הנמכת תקרה. מדובר על הקמת תקרה מגבס, וזה נהוג בשורה ארוכה של מבנים, בין אם זה בבתי עסק, בתי מגורים, משרדים, מבני ציבור ועוד. 

מלבד העובדה שתקרה נמוכת מספקת גישה עיצובית ייחודית, אסתטיקה שונה מזו שאנחנו מכירים בדרך כלל, הרי שמדובר כאן באלמנט שמאפשר לנו, בין היתר גם להתקין מערכות שונות, בין אם מדובר במערכות תאורה, מיזוג אוויר, הגברה ועוד, מבלי שנצטרך לחשוף אותן, כך מבחינה אסתטית חלל החדר ייראה הרבה יותר יפה. כמו כן, אפשר ליהנות בזכות תקרה נמוכה, מבידוד טרמי הרבה יותר איכותי. 

כיצד מנמיכים תקרה

ראשית, צריך להזמין אנשי מקצוע שמתמחים בכך. מדובר באנשים שעוסקים בעבודות גבס ומתמחים בשיפוצים ובנייה כמו שיפוץ מטבח למשל. לא צריך להיות קבלן בנייה בשביל זה, אך כך צריך לדעת כיצד לבנות נישות גבס חזקות ואיכותיות. 

שנית, יש לבחון את המבנה וכיצד ניתן להתאים לו תקרה נמוכה מותאמת, בין אם זה על פי הגודל של החלל ובין אם זה על פי הצרכים שלנו. מן הסתם, אנחנו נתכנן את התקרה בהתאם לסוג המערכות שאנחנו רוצים להתקין במקום, בין אם מדובר במערכות מיזוג אוויר או מערכות אחרות. 

שלישית, חשוב לדעת כיצד להתאים את התקרה לעיצוב של חלל החדר בו אנחנו מבקשים להשתמש בה. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...

עיצוב אירוע

טיפים לעיצוב אירוע מושלם

השכרת ציוד לאירועים מהאתר הזה, היא אחת מהדרכים היותר יצירתיות שיש, כדי לעשות את האירוע שתמיד חלמתם עליו, בצורה מעוררת השראה וכבוד ונעימה לכל האורחים

קרא עוד »
להזמין צלם

לאיזה אירועים שווה להזמין צלם?

עידן הסמארטפונים והמכשירים החכמים הוביל רבים מהחוגגים ורבים מאלה שמתכננים אירוע בקרוב, לוותר על צילום אירועים מקצועי, בעוד שיש את מי שסומך על מצלמות הוידאו

קרא עוד »