מפעל שיש

מפעל שיש הינו מפעל האחראי על ייצור של שיש איכותי ועמיד, שיוכל לשמש כל אדם שמעוניין לשדרג את הבית שלו ולהשקיע בעיצוב שלו. אין זה משנה אם מדובר על אריחי שיש, רהיטי שיש או פלטת שיש למטבח, בכל מקרה כדאי לדעת כיצד מייצרים שיש במפעל ומהו התהליך הכרוך בכך. למשל, כדאי לדעת כי רוב השיש הטבעי אינו נחצב בארץ, אלא מיובא אליה בצורה מרוכזת. ברוב הפעמים, מדובר על ייבוא של מוצר מוגמר, ולכן רוב המרצפות, הכיורים והמשטחים שעשויים משיש טבעי, מיוצרים לרוב בחו"ל. כמובן שישנם מוצרים שונים שמיוצרים משיש טבעי בארץ כמו שיש קיסר אבן קיסר, אך מדובר לרוב על הזמנות בהתאמה אישית. לעומת זאת, מפעלי השיש בארץ מתמקדים בעיקר בייצור של שיש מלאכותי, אשר נחשב לנפוץ במיוחד ומהווה הצלחה מסחררת גם בחו"ל.

מפעל שיש – כיצד מייצרים שיש בארץ?

קודם כל, כדאי לדעת כי ייצור של שיש מלאכותי כולל עבודה עם גושים גדולים, אשר מצריכים לא מעט עבודת שיוף גסה לצורך יצירת הצורה הרצויה. בהתאם לסוג השיוף ניתן לקבוע את הטקסטורה הסופית של השיש. כדאי לדעת כי השיוף הגס אומנם לא יוריד את המחיר הסופי של השיש, אך הוא יפחית באופן ניכר את רמת הבלאי שלו, כך שלא ניתן יהיה להבחין בקלות בפגמים הקטנים שנוצרים בו עם הזמן. כדאי להדגיש כי מוצרי שיש מלאכותי יהיו לרוב זולים יותר מאשר מוצרים מקבילים העשויים משיש טבעי, היות ומדובר על תהליך ייצור פשוט יותר, אשר לא מצריך ייבוא מיוחד.

כדאי לדעת כי השיש הטבעי כמו שתמצאו אצל שיש בראנץ הינו סוג של גביש, המורכב מגבישים קטנטנים, אשר נמעכו יחדיו באמצעות כוחות דחיסה עצומים שגרמו להיווצרות של האבן. שיש מלאכותי בנוי בצורה דומה, הוא יכול לספק תוצאה מושלמת במחצית מהמחיר של שיש טבעי.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...

טיפים לעיצוב מטבח

המטבח הוא אחד החדרים החשובים ביותר בבית. אנחנו פותחים את היום בהכנת קפה במטבח ומסיימים אותו בחטיף של לילה. ההשקעה שלכם בעיצוב המטבח תבוא לידי

קרא עוד »