5 טיפים של מקצוענים לתחזוק בריכות נוי

בריכות נוי משדרגות מראה של כל בית. היא אינה מיועדת לשחייה כמובן, אלא ניצבת בחצר ומסביבה אפשר לערוך פגישות חברתיות, מסיבות קטנות. ניתן להכניס אליה צמחי מים וגם דגים וליהנות מאווירה רגועה. חברות עסקיות רבות כבר אימצו את הרעיון, בריכות נוי באתר טולמן תופסות מקום של כבוד בלובי של בניין וגם ברחבות חיצוניות. בריכה כזו דורשת תחזוקה שוטפת וזאת כדי להבטיח שהבריכה תמלא את תפקידה, ולא תתמלא בצמחים נובלים או במים מלוכלכים. תחזוקת הבריכה דורשת ידע מקצועי וניתנת לביצוע בקלות.

חמישה טיפים מועילים לתחזוקת בריכות נוי:

  1. חשוב מאוד לזכור שצמחי המים דורשים טיפול מיוחד, ואסור לדשן אותם עם הדשן הרגיל המיועד לצמחי הגינה. פרט לדשן של צמחי מים כדאי להשתמש בחומרים נוספים כמו קוטלי אצות, בוצה ורפש וכן מורידי חומציות וערכות בדיקה. חומציות גבוהה של המים פוגעת בצמחים ולכן חובה למנוע אותה.
  2. פילטרים הם חלק הכרחי בכל בריכת נוי מאחר שהם מסננים את המים מכל סוגי הלכלוך, כמו מזון לדגים, הפרשות, שרידי דשן, חלקיקים שהגיע מהאוויר, וכו'. לפני רכישת הפילטר כדאי להכיר מספר סוגים ולהבין את היכולות של כל אחד מהם לעומת הדרישות שלכם. פילטר שאינו אפקטיבי ייסתם במהירות ואז בריכת הנוי שלכם תוצף בלכלוך ותדרוש ניקוי מהיר של אנשי מקצוע.
  3. תחזוקת פילטר מחייבת היצמדות להוראות, והזנחתה תוביל לסתימת הפילטר וללכלוך רב במים. ישנם פילטרים קלים יחסית לניקוי, הכוללים מנגנוני שטיפה, אבל הם יקרים יחסית.
  4. כדאי לרכוש פילטר ממותג אמין ומחברה שנותנת שירות מקצועי. ככל שהאחריות ארוכה יותר – כך רמת האמינות של החברה עולה.
  5. הבריכה היא מוקד ישיבה ומפגש עם חברים ומשפחה לברביקו בגריל גז , ולכן חשוב למצוא תאורה מתאימה שלא תסנוור אלא תנעים את הישיבה בשעות החשכה.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...

זיפות גגות במרכז

כמעט על כל גג נוכל לראות את השכבות השחורות המכסות אותו, שכבות או הם הזפת האוטם את הגג שלנו ומגן עלינו מנזילות ודליפות שעלולות להיווצר

קרא עוד »