איך ליצור תאורה נכונה לחדרי תינוקות וכיצד לשלב את התאורה יחד עם תמונות לחדר ילדים

תמונות לחדר ילדים

חשוב להקפיד על תאורה נכונה לחדרי תינוקות וילדים. בכתבה הבאה, נפרט על סוגי התאורה, ואיך ניתן באמצעות הטיפים לתאורה נכונה לייצור חדרי תינוקות חמימים, רגועים וקסומים וגם איך ניתן לשלב יחד את התאורה עם תמונות לחדר ילדים.

 

 

שימוש בתאורה ״חמה״ ולא תאורה ״קרה״. אנחנו תמיד נעדיף להשתמש באור חם ולא באור קר. (אור חם הוא הנורות הצהובות ואור קר הוא למעשה הנורות הלבנות, הפלורסנטיות). 

 

מחרוזת אור. תוספת של פסי לד או מחרוזת אור בחדר תוסיף קסם וחמימות. מומלץ להשים את קישוטי האור הללו סביב תמונות לחדר ילדים אשר נמצאות על הקירות.

אביזרים לחדרי ילדים


שילוב מחרוזת אור מסביב תמונות לחדר ילדים – יוצר אווירה קסומה בחדר (מתוך אייסטוק).

 

מנורת לילה. חשוב שתהיה בחדר התינוק גם מנורת לילה בעוצמה מתאימה שנוכל להיעזר בה להרדמה של התינוק או כאשר אנחנו מטפלים בו במהלך הלילה. מנורה כזאת תאפשר לנו ההורים לראות מה אנחנו עושים ומצד שני לא תעיר לגמרי את התינוק.
אביזרים לחדרי ילדים


מנורת לילה. פריט חובה בחדרי תינוקות וחדרי ילדים (מתוך אייסטוק)

 

מפסק דימר חכם – היום ניתן להתקין בקלות מפסק דימר חכם ואלחוטי אשר מאפשר לנו עמעם את האור ולכוון אותו לעוצמה המתאימה ביותר לנו. לא חובה להשתמש בפריט זה במידה ויש לנו מנורת לילה כמובן. ניתן למצוא בחנויות החשמל והבניה.

 

 

אהילים – חשוב לשלב אהיל למנורה הראשית של החדר. האהיל ידאג לפזר את האור בצורה שווה בחדר ליצור אווירה של חמימות ורוגע. בנוסף התפקיד של האהיל הוא גם לרכך את האור, כך שאנחנו לא נחשפים לעוצמה גבוהה של אור.

 

וילונות בנוסף לשאר אביזרים לחדרי ילדים, חשוב מאוד שלחלונות הנמצאים בחדר התינוקות יהיו וילונות. הדבר האידיאלי הוא שילוב של וילון אטום לאור עם וילון לא אטום – כך שנוכל בלילה למשל, לכסות את החלון עם הוילון האטום (שלא יעיר מוקדם בבוקר את הקטן) ובמהלך היום נחליף לוילון הלא אטום ונקבל אור טבעי רך מבחוץ בזמן שהתינוק ער וכאשר הוא ישן, נוכל בקלות לסגור את הוילון האטום וליצור חושך מוחלט, חושך שיעזור לתינוק לישון שינה עמוקה יותר ובאמצעות כך לאפשר לנו ההורים הטריים לנוח ולאגור כוחות.
אביזרים לחדרי ילדים


שימוש בוילונות.