תכנון מטבח ציבורי

תכנון מטבח ציבורי נחשב לאחד הנושאים הבעייתיים ביותר מבחינת אישורים, מאחר ומדובר על תחום הנופל בין הכיסאות. יש לזכור כי מטבח ציבורי אינו משרת רק את החיילים והקצינים בצה"ל, אלא גם רופאים בבתי חולים, עובדי הייטק וכל מי שהגיע לנופש הכול כלול באחד ממלונות הארץ. על מנת להקים מטבח ציבורי בצורה חוקית ואחראית, יש צורך להוציא רישיון עסק. מדובר על מטבח המרכז את כל פעולות הבישול, ההגשה, הפינוי והאגירה של כמות עצומה של חומרי מזון שונים. רישיון העסק אמור להבטיח את ההתנהלות התקינה של המטבח, תוך כדי הקפדה על היגיינה, מזון טרי וכדומה. 

תכנון מטבח ציבורי – אילו פרמטרים חשוב לקחת בחשבון?

קודם כל, חשוב להדגיש את הצורך לתכנן היטב את המטבח הציבורי, על מנת להבטיח עבודה יעילה יותר ועמידה בכל תקנות הבטיחות של משרד הבריאות רישוי עסקים. הדגש העיקרי מושם על אחסון המזון, הכנת המזון ושלבי ניקוי ופינוי המזון. פרמטרים אלו חיוניים על מנת לספק לסועדים את היכולת ליהנות ממזון טרי ואיכותי, ללא שום חשש לזיהומים שונים. המטבח חייב לכלול את כל מתקני ההכנה הדרושים, כולל מתקנים ייעודיים לצורך בישול, צלייה וטיגון. כמו כן, המטבח חייב לאפשר אחסון של כמויות מזון גדולות, על מנת לספק מענה יעיל למאות סועדים. תכנון המטבח חייב לתת דגש על אוורור ומיזוג מספק, לצורך הוצאת העשן החוצה. כמו כן, הריצוף חייב להיות מונע החלקה וכל שטח המטבח חייב להיות אטום בצורה מקצועית. המטבח חייב לכלול מערכת למניעת שריפות, לצד מערכות חשמל מתקדמות, לצורך מניעת התחשמלות. מעבר לכך, יש להקפיד על כל עקרונות הבטיחות בעבודה, דבר המצריך תכנון חכם ופרקטי יותר. 

תכנון מטבח ציבורי – כיצד לעשות זאת נכון?

הדרך היעילה ביותר לתכנון מטבח ציבורי, היא הסתייעות באיש מקצוע מאתר https://estyabeles.co.il/ המתמחה בתחום. זוהי הדרך היחידה להבטיח לעצמכם תכנון מקצועי ואמין של כל שטח המטבח, תוך כדי התחשבות בכל התקנות הנדרשות, לצורך קבל רישיון עסק. יש לזכור כי תכנון מטבח ציבורי כולל תכנון מדויק של חדרי הקירור, חדרי עבודה, מערכת מים חמים וקרים, תעלות נירוסטה ומערכת ניקוז יעילה וכמובן תכנון של מיקום השולחנות, המדפים, הארונות וכדומה. מדובר על לא מעט פרמטרים הכרחיים, שיש לשקול ולתכנון בהתאם להוראות של משרד הבריאות.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...

מידע על מלווה בניה ירוקה

פרויקטים של בניה מלווים תמיד באנשי מקצוע מתחומים שונים. כל אחד נותן את הידע שהוא מתמחה בו, וכך מצליחים לנה פרויקט מוצלח על פי התוכניות.

קרא עוד »