איך לתקן את נזקי המים אחרי ההצפות

לאחר ההצפה, כשתסגרו את מקור המים והחשמל, אולי תסתכלו בשלוליות ותתהו לכם; "מה עכשיו עושים?" עכשיו הגיע הזמן להעריך ולבצע את תיקון נזקי המים – ולעשות זאת במהירות. חומרים רטובים מתחילים לפתח בעיות חמורות מאוד לאחר 24 שעות כמו עובש וכדומה.

איך לתקן את נזקי המים אחרי ההצפות | סוגי מים

תאמינו או לא, ישנם שלושה סוגים של מים. הסוג הראשון הוא מים "נקיים" מגשם, עיבוי, צינורות דולפים וכדומה. זה יחסית לא כל כך מזיק לנקות אותם בעצמכם. אבל אם תחליט לפנות לעזרה מבחוץ, זה עולה בסביבות 20 ₪ למטר מרובע, לניקוי נזקי מים בסיסיים (תחליפים לא כלולים).

על פי חברת מור שיקום נזקים, הסוג השני הם מים אפורים, מים מעט מלוכלכים ממדיחי כלים, מכונות כביסה, שירותים נקיים וכן הלאה. וייתכן שיש בהם כמה מזהמים. אבל אתם יכולים לנקות אותם בעצמכם, אם תסירו אותם בזהירות ובציוד בטיחותי מתאים – כדי להגן על עצמכם.

כמה עולה לתקן את נזקי המים? |

עלות ניקוי נזקי מים מקצועית עולה בערך – 22 ₪ למטר מרובע. בכל הקשור לסוגי המים, יש עוד סוג של מים, והם נכנסים לסוג השלישי; מים שחורים, כמו ביוב או שיטפון קשה מהנהרות הסמוכים וכו'.

מים אלה מכילים פסולת, חיידקים ומזהמים חמורים אחרים. מים שחורים עלולים לגרום לבעיות בריאותיות חמורות מאוד, ואסור לנסות לנקות את עצמכם מכך אלא לשים לב למים שיכולים לעשות לכם בעיות שונות לגופכם.

נזקי עובש ומים |

עובש יכול להתפתח תוך 24 עד 48 שעות מרגע השיטפון. לכן, הסירו חפצים רטובים, כולל שטיחים ומצעים, בהקדם האפשרי. אם פריט מסוים היה רטוב פחות מ – 48 שעות, יתכן שהוא יהיה ניתן להצלה.

עם זאת, תצטרכו להחליט אם זה מספיק שווה את הערך הכספי או הסנטימנטלי, כדי לנסות לעשות זאת. והודיעו לחברת הביטוח שלכם, לפני הסרת פריטים כאלו ואחרים, כדי להבטיח שאינכם משפיעים על כיסוי הביטוח. צלמו תמיד את החפצים במקרים אלו והימנעו מעוגמת נפש מיותרת ומחוסר אמון של חברת הביטוח בכם.

קראו עוד על: ייבוש תת רצפתי עם מור שיקום נזקים

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...

מוצרי יודאיקה מכסף

כמעט בכל בית בישראל ניתן למצוא מוצרי יודאיקה מכסף, היות ולרוב מדובר על פריטים מיוחדים העוברים מדור לדור. מוצרי יודאיקה הינם מוצרים רבים ומגוונים, היכולים

קרא עוד »

קרמיקה לאמבטיה

קרמיקה לאמבטיה מורכבת בדרך כלל מ 3 אפשרויות:   קרמיקה רגילה גרניט פורצלן שמקבל תוספת חומר לחיזוק פורצלן מגיע עם שכבת זיגוג   קרמיקה לאמבטיה

קרא עוד »