עשרת הדיברות של תכנון מטבחים

לפני שניגשים למשימה של תכנון המטבח, חשוב מאוד לתת את הדעת למספר כללי אצבע שימנעו ממכם טעויות נפוצות, צער וחרטות אינסופיות.

התאמה לתושבי הבית, צרכיהם וההרגלים שלהם

לא כל יום מתכננים מטבח מעוצב חדש (ראו דוגמא כאן), לכן מומלץ לשים לב לכל הפרטים שיעניקו את המראה הנכון לכם, יחד עם מרחבי האחסון ומשטחי העבודה שמתאימים להרכב האנשים המתגוררים בבית, להרגלים שלהם ולתרבות הבישול והאכילה שלהם.

לכן בשלב הראשוני יש לאפיין את המשפחה, ואת הדגשים שחשובים עבורה בתכנון המטבח: מהו מספר הסועדים להם יש להכין מקומות ישיבה, ומהם הם הרגלי הקניה והאחסון שלה. 

התאמת השפה העיצובית ליתר חלקי הבית

עיצוב נכון למטבח יהווה המשך עיצובי לקו שמומש ברחבי הבית, לכן חשוב שלא לברוח לסגנון עיצוב מנותק ושונה מהמראה כללי של הבית.

חלוקה מושכלת לאזורים

מומלץ לתכנן את החלקים הפנימיים של המטבח, דבר שיועיל בהמשך. החלוקה המומלצת הינה על פי 5 איזורים עיקריים: 

  • איזור האחסון למזון
  • איזור לאחסון כלים
  • איזור הכנה
  • אחזור ניקיון
  • איזור בישול ואפייה

כל איזור יכיל בתוכו את המכלול של הרכיבים שבאים לשימוש בתחום שלו בצורה ממוקדת, מה שיהפוך את זמן המטבח ליעיל יותר, ממוקד יותר ומהיר יותר.

בחירת המכשירים החשמליים

מכיוון שבראש ובראשונה חשוב להתייחס לפרקטיקה ולשימושיות של המטבח, חשוב לבחור את ארבעת מכשירי החשמל המשמעותיים במטבח, כאשר התכנון ההמשכי יתחשב בנתונים שלהם.

לכן, בשלב התחלתי יחסית בתכנון המטבח מומלץ לבחור את המכשירים הבאים: מקרר, תנור אפייה, מדיח כלים וקולט אדים.

הפקת לקחים מהמטבח הישן

המטבח הישן שלכם הינו ספר הלימוד שלכם לקראת תכנון המטבח הקיים: חשוב לאפיין את היתרונות שלו לעומת החסרונות, ממה נהניתם במטבח הישן ומה היה חסר לכם בו – כך תוכלו להגיע לנוסחה מדויקת בתכנונו של המטבח החדש, קראו בהרחבה!

מטבחי מותג או נגריה?

כמובן ששתי האופציות אפשריות, אם כי חשוב לתת את הדעת ליתרונות הקיימים בתכנון המטבח בנגריה, כאשר בעבודה מול נגר באופן ישיר תוכלו לעקוב אחר התהליך ולהיות שותפים מלאים ליצירה. נגר יהיה קשוב יותר, זמין יותר וגמיש יותר.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...

קבלני בניין במרכז

היום ניתן למצוא לא מעט סוגים שונים של קבלני בניין במרכז. חשוב לזכור כי תחום הבניה נחשב לתחום גדול ורחב, הכולל לא מעט סוגים של

קרא עוד »

הכול לבית

מי מאתנו לא צריך לקנות מידי פעם אביזרים ומוצרים שונים לבית? לכן, אם גם אתם מתלבטים איך לבצע רכישות חכמות בתחום הזה, כדאי שתעיינו במאמר

קרא עוד »