כיצד מעריכים את שווי הנכס?

לכל נכס יש שווי וערך. כמה הוא שווה בדיוק? זו שאלה למקצוענים בתחום השמאות. כיוון שאין כאן מחירון קבוע ודרך להעריך את השווי בלי ידע מקצועי והיכרות עם התחום באופן מקצועי. ואכן, שמאים מקצועיים מציעים מענה בהתאם לנדרש עבור מקרים בהם יש צורך לתת שמאות מדויקת. את השמאות הם מבצעים בצורה יסודית על בסיס נתונים שונים שיש להם השפעה על ערך הנכס.

הערכת שווי הנכס, כיצד?

  • כדי להעריך את שווי הנכס יגיע השמאי למקום כדי לבחון את הנכס על כל חלקיו. הוא בודק את גודל השטח, את המבנה ואת המצב שלו. את הנתונים המאפיינים את המקום מבחינת אוויר, מיקום ונגישות. כמו כן יבחן השמאי השבחות שבוצעו בנכס וכן התקנות של מוצרים ורהיטים משמעותיים. לדוגמה, מיזוג אוויר ועוד.
  • העיר בה ממוקם הנכס מהווה נתון נוסף ובר השפעה על השמאות. שכן יש ערים מבוקשות בהם מחירי הדירות גבוהים משמעותית מערים אחרות. מעבר לכך – בכל עיר יש אזורים מבוקשים יותר ופחות. וזה אומר שהנכס יוערך גם בהתאם למיקום בו הוא ניצב. ככל שהמיקום מרכזי, מבוקש ויקר יותר – השמאות תעלה כמובן.
  • נזקים שקיימים בנכס משפיעים על השמאות ומפחיתים את הערך. זה כולל נזקי רטיבות, רעשים חזקים כתוצאה מבידוד לקוי או שכנות למפעלים וכן הלאה. רעש קבוע פוגע באיכות החיים ובחוויית השימוש, ולכן הוא ישפיע גם על הערך של הנכס.
  • שמאי קובע את הערך ועורך את הדברים בסיכום כתוב. וזאת כדי שאפשר יהיה לעשות במסמך שימוש בהתאם לרצוי. במקרים מסוימים השמאות נועדה להיות מוצג בפני גורם מלווה, ופעמים הוא נועד לקבוע מחיר מכירה של נכס מסוים שמוצע לקונים שרוצים לדעת כמה הוא באמת שווה.

קראו גם על: היטל השבחה בקריות

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...

עיצוב סביבת עבודה מחדש

היום אין כבר שום ספק כי סביבת עבודה מעוצבת ומתוכננת היטב, יכולה לשפר בצורה ניכרת את תפוקת העבודה של העובדים. מחקרים רבים שנערכו בנושא, הראו

קרא עוד »

מצעים

המצעים יוצרים נוחות רבה לשינה נעימה ועמוקה ומעבר לכך, נעים מאד להניח מצעים חדשים על המיטות ברחבי הבית וליהנות מהמראה המרענן של החדרים, בזכותם של

קרא עוד »