אולפן וירטואלי

היום ניתן למצוא כמעט בכל ערוץ בטלוויזיה, תוכנית אירוח או תוכנית חדשות. חשוב להבין כי רוב התוכניות האלו מצולמות באולפן וירטואלי, שנועד כדי לספק לצופים חוויית צפיה ייחודית ומעניינת יותר. למעשה, המארחים של התוכנית והמשתתפים בה, יושבים על רקע מסך ירוק. מדובר על מסך איכותי ומקצועי בצבע ירוק, אשר נועד כדי לשנות את הרקע של התוכנית בזמן אמת. לא מעט הפקות של סרטים וסדרות משתמשים במסך זה, על מנת להחליף את הרקע הירוק ברקע של ים, הרים או כל רקע אחר הנדרש לסצנה. אך לעומת הפקות הסרטים, אשר מבצעים את הפעולות האלו בזמן עריכת הוידאו, תוכניות טלוויזיה ותוכניות חדשות, עושות זאת בזמן אמת. כלומר, בזמן שהמנחה מדבר, הסביבה הווירטואלית נשתלת ברקע שלו בזמן אמת, ללא שום צורך בעריכה מאוחרת, קראו עוד בנושא באתר וירטואלס.

כל מה שמעולם לא סיפרו לכם על אולפן וירטואלי

קודם כל, חשוב לזכור כי מדובר על כלי חשוב וחיוני, אשר הופך כל מהדורת חדשות למעניינת יותר וכל תוכנית אירוח למפתיעה יותר. כולנו כבר רגילים כי בזמן דיווח החדשות, מופיע רקע וירטואלי שמשתנה בהתאם לאירועים המדווחים. כמו כן, הדבר משמש תוכניות אירוח, המעוניינות להראות לצופים קטעי ראיון או כל וידאו אחר שקשור לתוכנית. כמובן שמי שעוסק בצילום של קורסים בנושאים שונים, משתמש לא פעם באולפן הווירטואלי, על מנת להדגיש את נושאי הקורס ולהמחיש אותם בצורה ממשית יותר. ניתן למשל, להציג גרפים, תמונות, סרטונים או כל חומר אחר שרלוונטי לחומר הנלמד. זוהי דרך נוחה להעביר את חומר הלימוד בצורה מרשימה ומקצועית אך בתקציב נמוך יחסית.

לסיכום, אולפן וירטואלי יכול לשמש לא מעט אנשים, החל מתוכניות טלוויזיה ומהדורות חדשות ועד ליוצרים של קורסים שונים.

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...

מזגן או מאוורר מה יותר כדאי ?

ככל שהקיץ מתחמם יותר ויותר, יתכן שתמצאו את עצמכם מתרוצצים אחר הדרכים הטובות ביותר לשמור על קור ומשב רוח מרענן בחדר ובבית ובמקום העבודה שלכם.

קרא עוד »

מי רשאי לקבוע מזוזה?

מצוות מזוזה היא מצווה מורכבת יותר ממה שהא נראית. אמנם לא מדובר ביותר מידי הלכות, אך גם קביעתה והפרטים הקטנים ביותר שקשורים לקיום המצוה הם

קרא עוד »