מה חשוב להכיר לגבי פרוטוקול מסירה ראשוני?

תהליך קניית בית מקבלן הוא אמנם תהליך ארוך ומייגע, אך בהתחשב בכך שלרוב האנשים עסקת רכישת הבית תהיה העסקה הגדולה שהם יבצעו במהלך חייהם, כל שלב ושלב הוא קריטי ממש כדי שהעסקה תושלם בצורה הטובה ביותר והקונה יבוא אל המנוחה והנחלה. פעמים רבות מגיעים לשלב הסופי כשהדירה כבר מוכנה והקונה כבר רוצה להיכנס לדירה החדשה, אבל השלב של פרוטוקול מסירה ראשונה הוא שלב הכרחי כדי לסיים את העסקה ולהתחיל לגור בה.

 

מהו פרוטוקול מסירה ראשוני?

פרוטוקול מסירה ראשוני הוא סיור שעורכים הקונים ביחד עם נציג הקבלן מספר שבועות לפני מסירת הדירה שנועד לאתר בעיות או ליקוים בדירה שחורגים בהסכם המכר שנחתם, במטרה שהקבלן יתקן אותם עוד לפני מסירת הדירה לקונה, את הליקויים מציינים בפרוטוקול ומאפשרים לקבלן לתקן אותם עד למסירת החזקה בדירה לקונה.

 

חשיבות פרוטוקול מסירה ראשוני

פרוטוקול מסירה ראשוני הוא חשוב ויש להתכונן אליו כראוי, היתרון בעריכת הסיור כמה שבועות קודם, היא שהפועלים וחומרי הבנייה נמצאים עדיין בדירה, וניתן לתקן את הליקויים במהירות ובקלות רבה יותר, מה שימנע אי נעימות רבה בהמשך, גם הקבלן מעוניין בקבלת אישור על כך שהעבודה נעשתה כמצופה והפרוטוקול ישמש לו ראייה להעמדת הדירה במצב משביע רצון עבור הקונים.

 

מה מומלץ לבדוק במהלך הסיור?

במהלך הסיור הקונים עורכים בדק בית חזותי של הדירה, של הריצוף והחיפוי, בודקים שעבודות הנגרות נעשו כפי שצריך, הדלתות בבית ודלתות ארונות המטבח והאמבטיה נסגרים כראוי. וכן בדיקה של עבודות החשמל הכוללת בדיקה של תקינות אביזרי החשמל שבדירה, בדיקה של מיקום המחיצות וההתאמה שלהם למוסכם, בדיקה שאין נזילות מהברזים ושהם מותקנים כראוי, בדיקה של אחידות הצבע בקירות ובתקרה, ובדיקה של ההכנה לגז ושלמות השיש.