איך מעלים סיווג קבלנים

להיות רשום בתוך פנקס הקבלנים זה החלק הקל יותר של התהליך. בסופו של יום אם עבדתם את היקף השעות שאתם אמורים לעבוד על פי חוק ואם עברתם הכשרות מתאימות, קל להפוך קבלן רשום בתחום השיפוצים וכן הלאה. אלא שלא כל קבלן רשום רשאי לעשות את אותם הדברים. לא כל קבלן רשום בתחום השיפוצים יכול למשל להיות קבלן של בניה לגובה וכן הלאה.

מצד אחד מדובר על הליך בירוקרטי שתפקידו להגן על האזרחים הצורכים את השירות של הקבלן, מהצד השני, מדובר על תהליך שיכול להיות מעט מורכב לניהול מהצד של הקבלנים עצמם, שכן לא פעם קשה להוכיח כי אתם בעלי ניסיון מספיק וכי ניהלתם עבודות שההיקף הכספי שלהן עומד ברף המצויין על פי חוק.

מי רשאי להעלות את הסיווג

רשאים להעלות סיווג קבלנים מי שעבדו בעבודות שההיקף הכספי שלהן עמד על 70% מההיקף של עבודות בתחום של מי שאליו מעוניינים הקבלנים הללו להעלות את הסיווג. עד כאן לשון החוק.

אבל בשפה 'שלנו', לא פעם קשה להוכיח כי אכן אתם עומדים בדרישות משום שתשלום בתחום הזה הוא משהו שלא תמיד מחשבים אותו הדבר, הרבה פעמים התשלום מגיע רק אחרי זמן והרי צריך להוכיח כי זה ניהל כמה עבודות שונות ועוד.

בנוסף, אם נפתח עניין משמעתי נגד הקבלן באותה השנה זה פסול מהעלאה של הבקשה.

היום אפשר להגיש את הבקשה באינטרנט

אפשר להגיש את המסמכים הדרושים באינטרנט. אלא שהרבה פעמים מדובר על אתגר מסובך וכזה שדורש הבנה של התחום והיכרות איתו. לכן תמיד טוב לפנות לעורך דין העלאת סיווג קבלני תומר סופר המתמחה בכך כדי שלא תעמדו לבדכם מול האתגרים הבירוקרטיים הכרוכים בתהליך הזה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד דברים שיענינו אותך...

פתרונות חימום לבית

רוב משקי הבית תלויים בתנור מרכזי בכדי לספק חום. תנור עובד על ידי נשיפה של אוויר מחומם דרך צינורות המספקים את האוויר החם לחדרים ברחבי

קרא עוד »